Schneider Electric MJA36300YP Circuit Breaker, PowerPact M, I-Line, electronic trip, 300A,
Normally In Stock
Condition: New
Usually ships Same Day or Next Day*NON-CANCELLABLE, NON-RETURNABLE*
Description
Circuit Breaker, PowerPact M, I-Line, electronic trip, 300A, 3 pole, 25 kA, 600 VAC, lugs off end, handle padlock, ABC
Specifications
Manufacturer
Schneider Electric
Manufacturer
Square D
Component
Molded Case Circuit Breaker
Features
Flexible and simple offer, with proven performance.
Available in 2-3 pole design from 300-800 A at up to 600 Vac
Easy to install, extremely versatile, a wide variety of terminal options
Available in Unit mount (lug-lug, rear, bus bar), I-line or Drawout constructions.
Code: 840518