Eaton MSR1004T Meter Socket - 100 Amp 600 Max Volt
Normally In Stock
Eaton MSR1004T - 100 Amp - 600 Max Volt - 4 Jaws - 3" x 7" x 7" (HxWxD)
Description
Eaton MSR1004T - 100A, 1 inch fixed hubs, 4-jaw, Die cast aluminum, Ring, 600 Vac
Specifications
Manufacturer
Eaton
Component
Meter Socket
Amperage
100 Amp
Maximum Voltage
600 VAC