Eaton GJS625032M Electronic Molded Case Circuit Breaker - 600 Max Volt 250 Amp
Normally In Stock
Eaton GJS625032M Electronic Molded Case Circuit Breaker - 600 Max Volt - 250 Amp - Four Pole
Description
Eaton GJS625032M GJS type- 250A- 18 kA at 600V- 35 kA at 480V- 40 kA at 415V- 85 kA at 240V- 60% protected Four-pole- Metric end cap imperial hardware- 310 LSI electronic trip
Specifications
Amperage (Molded Case Breaker)
250 Amp
Poles (Molded Case Breaker)
Four Pole
Maximum Voltage (Molded Case Breaker)
600 VAC