Phoenix Contact 1689954 D-SUB contact support VS-25-ST-DSUB-CD-B
Normally In Stock
Phoenix Contact 1689954 - 25 Positions - Copper Alloy - 5 Amp - 125 V - Crimp Connection
Description
Phoenix Contact 1689954 For a D-SUB contact carrier with 25 signal contacts, the product has a shell size of 3 and is designed specifically for use with crimped contacts. The carrier features a straight layout and includes a 3mm hole for fixing, making it suitable for panel mounting frame and sleeve housing applications, as denoted by the VS-25... suffix.