Phoenix Contact 1689899 Contact insert VS-25-ST-DSUB-EG
Normally In Stock
Phoenix Contact 1689899 - Contact insert - 25 Positions - Copper Alloy - 5 Amp - 125 V - IP20 - Solder Connection
Description
Phoenix Contact 1689899 A D-SUB contact insert with a shell size of 3 features 25 signal contacts, typically arranged in a specific contact pin configuration, accompanied by a solder cup for secure connections. The component is designed as a straight unit with a 3mm hole for fixing and is suitable for mounting into panel frames or sleeve housing, denoted by the VS-25...