Phoenix Contact 1688887 Contact insert VS-15-BU-DSUB-EG
Normally In Stock
Phoenix Contact 1688887 - Contact insert - 15 Positions - Copper Alloy - 5 Amp - 125 V - IP20 - Solder Connection
Condition: New
Sale Price
MUST BUY IN PACKS OF 10
Description
Phoenix Contact 1688887 A D-SUB contact insert with a shell size 2 features 15 signal contacts, a straight contact arrangement, and a solder cup, designed to fit into a panel mounting frame with a 3mm hole, suitable for use in a VS-15 frame or sleeve housing.