Phoenix Contact 1623779 Crimp contact RC-15P2000
Normally In Stock
Phoenix Contact 1623779 - Crimp contact - CuZn - Water Blue - Crimp Connection - M12
Condition: New
Sale Price
MUST BUY IN PACKS OF 100
Tariff Status
Need a large quantity or a custom solution?
Description
Phoenix Contact 1623779 The specified dimensions for a specific component include a contact diameter of 1.5 mm and a crimp range of between 0.5 mm² and 1 mm², with an alternative product available that meets RoHS II standards without containing more than 0.1% lead, identified by item number 1244973.