Schneider Electric QO324MB100 Load Center - 120/240 VAC, 24 Spaces, NEMA 1
Normally In Stock
Schneider Electric QO324MB100 - 120/240 VAC, 24 Spaces - 31.1" x 14.7" x 4.2" (HxWxD)
Description
Schneider Electric QO324MB100 - Load center, QO, 3 phase, 24 spaces, 24 circuits, 100A, convertible main breaker, NEMA1, CSA
Component
Load Center
Phase
Single Phase Out
Number of Meter Sockets
3
Number of Jaws
5 Without Jaw Release
Phase
Three Phase In
Interrupt Rating
65 Ka
Maximum Voltage
208Y/120 VAC
Maximum Voltage
240/120 VAC Delta
240 VAC Delta