Schneider ABLS1A24050 Regulated Power Supply, 100-240V AC, 24V 5 A, single phase, Optimized
Normally In Stock
Description
Modicon Power Supply, 100-240V AC, 24V 5 A, single phase, Optimized
Specifications
Power Supply Voltage Output
24 VDC
Power Supply Amperage Output
5 Amp
Power Supply Voltage Input
100-240 VAC
Component
Power Supply
Power Supply Amperage Range
0-5 Amp
Manufacturer
Schneider Electric
Power Supply Watts (Nominal Power)
120 Watts
Features
Bring energy to your automated systems
Designed for simple machines or applications, and appreciated for their extreme compactness
Integrated overload, short-circuit, overvoltage, and undervoltage protection
Code: 127414