Phoenix Contact 2905342 Type 2 surge arrester VAL-SEC-T2-2C-350
Specifications
Max Discharge Capacity
350 V AC
Manufacturer
Phoenix Contact
Surge Protector Line Voltage
240-415 Volt
Component
Surge Arrester
Features
More space in the control cabinet due to the narrow overall width of just 12 mm per position and use without separate backup fuse up to 315 A gG